Emoce v 1.A pokračují

Každý čtvrtek se v rámci preventivního programu Druhý krok učí žáci 1.A být empatičtí, poznat emoce druhých i vlastní. Už ví, že naše emoce jsou přirozené a správné. Ovšem musíme je umět poznat, pojmenovat, najít příčinu a vhodné zvládnutí. V listopadu jsme hodně řešili hněv a vztek. V únoru nás učivo prvouky o lidském těle zavedlo k lékaři. K tomuto tématu děti dovedly vyjmenovat mnoho emocí. Nejsilnější byl strach, ale uvědomily si i úlevu při sdělení problému rodiči nebo odborníkovi, radost z uzdravení, případně pocit štěstí z dárku od paní lékařky a z odchodu z ordinace domů.

I prvňáčci se už dokázali domluvit na trojicích a za tři dny samostatně připravit scénku, kdy rodič s dítětem jde vyhledat pomoc lékaře. Společně se nestyděli vyjádřit strach, trápení i radost z uzdravení. Však je to na fotkách vidět. Hraje nejen obličej, ale celé tělo.

L. Barvová