Cesta 3. A do Japonska

Nadpis je trochu zavádějící, ale stejně naše akce 24. 5. 2024 stála za to. Spolužačka Evička byla s rodinou asi 20 dní v Japonsku. Proto jsme se domluvily, že dětem bude o této zajímavé zemi a jejich lidech povídat. Úvodem jsme si při besedě řekli, proč je důležité cestování, které propagoval už J. A. Komenský. Člověk pozná lépe sám sebe a hodnoty i způsob obyčejného života jiných národů. Třeba potom bude mít větší pochopení pro jejich názory a svět se dokáže snáz v klidu domluvit.

Evička využila ke svému povídání také fotografie. Děkujeme mamince, která je vybrala. Děti ochutnaly i japonskou sladkost a písmo na jejím obalu bylo dostatečnou motivací k následující výtvarné části našeho miniprojektu. Podle vzoru napsat osm znaků z abecedy kanji. Výsledek byl u všech opravdu překvapující. A protože radost se má sdílet, napsala jsem těchto pár řádků. Posuďte naši kaligrafii na fotkách sami.

L. Barvová