Čáry máry dirigent – 5.A v Rudolfinu

Jednoho dne nám naše paní učitelka řekla, že 13. 5. pojedeme do Rudolfina v Praze na pořad Dopoledne s filharmoniky: Čáry máry dirigent.

V tento den jsme se ráno sešli před školou v ulici V Aleji. Společně s naší paní učitelkou Eliškou Tumovou a paní učitelkou Andreou Frašovou jsme vyrazili na vlakové nádraží v Nučicích. Cesta vlakem uběhla rychle. Na Smíchovském nádraží jsme přestoupili na metro, které nás dovezlo na Národní třídu. Odtud jsme došli pěšky k Rudolfinu a cestou jsme obdivovali krásy Prahy. Před Rudolfinem jsme se nasvačili a současně poslouchali zajímavý výklad paní učitelky Frašové o České filharmonii.

Poté nás čekal v Sukově síni program s názvem Čáry máry dirigent. S dirigentem a sbormistrem České filharmonie Vojtěchem Jouzou jsme se na pár okamžiků stali sborem, dirigenty, malíři a orchestrem. Dozvěděli jsme se, co je to taktovka, jak se diriguje orchestr, namalovali jsme příběhy, jejichž děj následně pod vedením dirigenta zahrál klavírista a my jsme hudbu doprovodili hrou na ozvučná dřívka, kastaněty, bubínky, triangly…

Po ukončení programu a nákupu drobných suvenýrů nás čekala už jen cesta zpět do školy a oběd.

Výlet do Rudolfina se mi moc líbil. Program byl zábavný a poučný. Dirigování nás bavilo a už se těšíme na příští výlet.

Michal Levák V.A

FOTOGALERIE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná