1.C na výstavě

Ve středu 12.6.2024 jsme se vydali pěšky do knihovny do  Jinočan, kde mají velmi zajímavou výstavu na téma vody – „VODA běžná i vzácná, jednoduchá i složitá“.

Cestou děti plnily jednoduché úkoly, pozorovaly jsme přírodu. Svačina byla na sportovním hřišti a pokračovaly na exkurzi. Čekala na nás paní knihovnice společně s panem učitelem z místní školy. Pan učitel vysvětloval a ukazoval, zodpovídal dotazy. Nejvíce děti zaujal miniaturní parní stroj a také mikroskop, kde pozorovaly slupku cibule.

Nakonec dostaly úkol a měly vymyslet, jaká může být voda. Děti byly pozorné a zaslouží si pochvalu.

Sladká odměna byla venku. Od hodné paní hostinské lízátka a pak zasloužená zmrzlinka.

Pak ještě děti využily sportovní hřiště a v klidu se vrátily plni dojmů do školy.

Lenka Galertová