1.A a návštěva knihovny

V rámci měsíce věnovaného čtenářské gramotnosti jsme se s dětmi vypravili na návštěvu do městské knihovny v Rudné. Téměř pro všechny děti to byla první návštěva. Ujala se nás velice ochotná paní knihovnice, která dětem vysvětlila, jak to v knihovně chodí, jaká jsou pravidla pro půjčování knih, vysvětlila, jak jsou knížky v policích uspořádány, a protože v knihovně probíhal po dobu naší návštěvy běžný provoz, hned dětem ukázala, jak knihy půjčuje běžným návštěvníkům. Děti si také samy mohly vybrat a prohlédnout některé knížky, které se jim zalíbily. Toho děti ochotně využily a hned se pustily do prohlížení a do čtení.

V knihovně se nám moc líbilo a paní knihovnice pro děti připravila i dárek v podobě časopisů. Určitě se zase do knihovny vrátíme.

Paní knihovnici moc děkujeme a budeme se těšit v budoucnu zase na další návštěvu.

Petra Svobodová a děti z 1.A