Březen – měsíc knihy

Těmito slovy uvítala ve čtvrtek 9. 3. 2023 přívětivá paní knihovnice Olga Šenfeldová žáčky 2.A v Městské knihovně v Rudné. Návštěva začala úžasným překvapením, kdy děti pochopily význam slov autorské čtení. Dvě pohádky z knížky „Jednou v lese na pasece“ jim totiž přečetla sama autorka píšící pod pseudonymem Marie Milovská. Díky normálnímu provozu knihovny druháčci viděli, jak se knihy vracejí, jak se hledají nové, jak se platí pokuta za knížky vrácené po třech letech.  Pochopili roztřídění knih a mnozí zatoužili si některé půjčit. Však to byl také záměr, aby začínající čtenáře prostředí zaujalo. Dostali vizitku MKR, dva komiksy a šlo se zase do školy. Zde se na interaktivní tabuli seznámili s internetovými stránkami Knihovny. Do komiksů se hned nadšeně začetli. Jeden dostali hned, druhý až po kvízu deseti otázek. Přidám-li pohled paní učitelky, že se děti moc hezky chovaly, zůstává příjemný pocit smysluplné výuky „trochu jinak“.

Lenka Barvová