Emoce v 1. A

Každý čtvrtek se v rámci preventivního programu Druhý krok učí žáci 1.A být empatičtí, poznat emoce druhých i vlastní. Povídali si už o pocitu štěstí, o smutku, o překvapení. 25. listopadu přišel na řadu vztek, rozčilení, naštvání. Jaké má příčiny, projevy, a co dělat, když cítím, jak ve mně narůstá hněv. Ve dvojici si děti vymyslely s pomocí loutky příběh, ve kterém se tato emoce objevila. A protože to byla aktivita v hodině poslední, nikoho ani nenapadlo ve scénce využít rvačku. Všechna řešení konfliktu byla nápaditá a vedla k rozumnému řešení situace. A to byla v jedné scénce i naštvaná koza, co dostala sněhovou koulí! Smíchu a potlesku bylo hodně. Ještě si tak na správná řešení vzpomenout například při řešení sporu se spolužákem nebo doma se sourozencem.

L. Barvová

Fotogalerie ZDE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná

Zápis do 1. tříd
2024 - 2025

Kliknutím na tlačítko budete přesměrováni na podstránku, kde naleznete informace k online zápisu do 1. tříd pro rok 2024/2025.