Dnešní datum: 1. 08. 2021, 30. týden roku
Kategorie: Školní družina, Aktuální školní rok

Červnové aktivity ve ŠD

Červnové aktivity ve ŠD Vážení rodiče, měsíc červen je u školáků nejvítanějším měsícem školního roku. Zlepšuje se počasí a do podvědomí se krade myšlenka na konec povinností. Aby to pro děti ve družině nebylo jednotvárné, všechny vychovatelky vymýšlí nové podněty. Některé procvičují a posilují fantazii, motoriku, představivost a budování kolektivní práce, jiné vedou k čiré radosti zúčastněných. Ve fotogalerii najdete výrobu chobotnic, která byla výsledkem plánovaného týdne poznávání moří, stavění z lega, hru na konstruktéry, výrobu kytek, motýlů a letních rozkvetlých stromů. U těch bylo potřeba hodně trpělivosti. Další zkoušku obrazotvornosti předvedly děti při výrobě kachlíku s předem daným nákresem. Ty byly původně strohé a děti měly za úkol obrázky oživit. Nakreslit a domalovat, co jim jednotlivé obrazce připomínají. Jde o věci kolem nás a jak děti vidí svět. Obrázky vyšly moc hezky a až bude o prázdninách pršet, zkuste si to taky. Náměty uvidíte na fotkách.