Dnešní datum: 22. 04. 2018, 16. týden roku
Kategorie: Žlutý květ

Lodičky na Vltavě následované Karlem Zemanem

Prosincová výpravaV prosinci proběhla poměrně netradiční výprava do Prahy, která měla dvě části. Nejdříve jsme se vydali na Střelecký ostrov a setkali se ještě s dalšími lidmi stejného úmyslu. Všichni měli postavené lodičky z rozložitelného materiálu, za naší skupinu se sešlo 10 lodiček. Po společné fotografii všech lodiček se pustily na vodu. Většina lodiček plavala bez problémů a krásně nasvícené malými svíčkami většinou v papírových kabinkách nebo komínkách (samotná svíčka by nebyla moc vidět). Našlo se i několik lodiček, jejichž osud byl zpečetěn brzo po vyplutí. Jejich brzkou zkázou se staly většinou nakloněné komínky či jiné části, které začaly hořet. Ale světelné efekty byly také vítány.

Za svitu zářící Venuše nad jihozápadem jsme pokračovali na Malou Stranu za filmovými triky. Těmi původními, klasickými animovanými. Tato příležitost byla v muzeu Karla Zemana, autora unikátních filmů jako např. Vynález zkázy, Baron Prášil nebo Cesta do pravěku. Muzeum je to nevelké, ale základní informace o tvorbě filmového režiséra, animátora a výtvarníka v něm samozřejmě najdete.

Naše výprava pojala návštěvu spíše jako hru, kterou má muzeum pro děti připravenou. Děti dostaly pěkně udělaný list a jejich úkolem bylo najít všechny značky na informativních panelech a expozicích, u nich se pak četlo zadání. Kdo správně odpověděl, dostal samolepku na úkolový list. Dva nejstarší kluci dostali ale hru jinou, složitější. Na konci museli odposlechnout z rádia kód, kterým otevřeli truhlu. Ti mladší našli poklad v pařezu. V muzeu děti nehrály jen hru, samozřejmě náležitě využily interaktivní exponáty.