Notice: getimagesize(): Read error! in /DISK2/WWW/zsrudna.cz/www/require/functions.php on line 2205 Základní škola Rudná - Výborný výkon našich florbalistek v krajském finále
Dnešní datum: 23. 02. 2019, 08. týden roku
Kategorie: Školní sport

Výborný výkon našich florbalistek v krajském finále

Výborný výkon našich florbalistek v krajském fináleDěvčata obsadila 2. místo v krajském finále kategorie IV. hráno v Kutné Hoře 14.12.2016.


V základní skupině jsme postupně porazili Rakovník 2:1, Kladno 3:0, Týnec nad Labem 2:0. Ve všech zápasech jsme měli převahu,  nemuseli se bát o výsledek, škoda, že jsme neproměnili více našich příležitostí. Pouze v posledním zápase jsme remizovali s družstvem ze ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora 1:1. Tento zápas neměl na tabulku základní skupiny žádný vliv, protože družstvo startovalo mimo soutěž.

V semifinále jsme se utkali s družstvem Příbrami. V polovině zápasu jsme se ujali vedení. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeřky jsme k žádnému výraznějšímu ohrožení naší branky nepouštěli. Přežili jsme i hru v oslabení. Bohužel asi dvě minuty před koncem se podařilo Příbrami vyrovnat. Dostali jsme smolný gól. Podobně jako před rokem o postupu do finále rozhodovaly nájezdy. Loni jsme smolně prohráli. Tentokrát  byly holky suveréní. V první sérii proměnila Kristýna Madaraszová, soupeřky vyrovnaly. Ve druhé sérii překvapila Bára Seidlová, která velmi zkušeně zavěsila k pravé tyčce. V brance se vyznamenala Sára,  pohybem donutila soupeřku ke střele, která šla mimo branku. Ve třetí sérii se nepodařilo proměnit nájezd Báře Zárubové, trefila brankářku do masky. Opět nám pomohla Sára, vychytala nejlepší hráčku soupeře. Ve čtvrté sérii proměnila s přehledem svůj nájezd Kristýna Ridajová a zajistila nám postup do finále.
Hurá!!! Prokletí nájezdů bylo zlomeno. Jsme ve finále!!!

Finálový zápas měl jednoznačného favorita hráčky Mladé Boleslavi, několikanásobné mistryně republiky. Holky vzdorovaly statečně, bojovaly, ale kvalita byla na straně soupeřek. Prohráli jsme 0:4.

Díky účasti ve finále jsme postoupili do kvalifikace o Mistra České republiky, která se bude hrát na konci ledna v Plzni.

O náš úspěch se zasloužily tyto hráčky:
brankářka - Sára Dyrynková,
obrana - Bára Zárubová, Bára Seidlová, Kateřina Schmidtová, Gabriela Pechová
útok -  Tereza Fleková, Alžběta Klírová, Sandra Luňáková, Barbora Lužná, Kristýna Madarászová, Kristýna Ridajová, Anežka Pěnkavová 

Konečné pořadí :
1) Mladá Boleslav
2) Rudná
3) Příbram
4) Týnec nad Labem

Všem děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci, nasazení a bojovnost.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.