Dnešní datum: 24. 05. 2019, 21. týden roku
Kategorie: Školní sport

Návštěva mistrovství světa ve florbale 2018 - doplněno o fotografie

V pondělí jsme s našimi staršími florbalisty podporovali tým Německa, který zajistil našemu národnímu družstvu postup do čtvrtfinále, když překvapivě, po výborném kolektivním výkonu, porazil Lotyšsko.

V úterý jsme pro změnu s malými florbalisty a jednou třídou šesťáků fandili hlavně Slovensku, které rozdrtilo Singapur a obsadilo ve své skupině první místo. Tento den jsme měli výborné lístky za střídačkami a všechny informace i hráče jsme měli z první ruky. Taky nás, díky našemu fandění několikrát navštívil maskot turnaje. Ti pozornější nás mohli vidět v televizním přenosu. Hlavně moje holá hlava házela zrcátka na všechny strany.

Ve středu sedmáci podporovali Slovensko, ale to tentokrát podlehlo výborným Lotyšům. Potom sledovali souboj příštího soupeře našeho národního družstva, kterým se stalo Dánsko.

Podle mého názoru si to všichni užívali plnými doušky, odnesli si spoustu zážitků a mnozí, podle jejich sdělení, navštívili mistrovství několikrát i se svými rodiči.

Ve fotogalerii můžete vidět pár ilustračních záběrů z atmosféry turnaje.

I naše družstvo se konečně zvedlo, překonalo Švýcary a snad se vydalo správným směrem za vytouženou medailí.

Pro mne má mistrovství i jinou dimenzi. Některé z našich reprezentantů známe od malička, já i naši hráči. Potkávali jsme se na turnajích přípravek i v dalších mládežnických kategoriích. Jako příklad uvedu Dana Šebka s jehož družstvem jsme svedli spoustu mačů. O svátcích pořádáme tradiční Vánoční turnaj, letos již patnáctý ročník a v loňském ročníku v kategorii Elite zvítězilo družstvo vedené reprezentantem Markem Benešem, který spolu s otcem a dalším spoluhráčem z Tatranu zavítali k nám do tělocvičny.

Není daleko doba, kdy některý z našich odchovanců, současně našich bývalých žáků, nastoupí za náš národní tým. Nejblíže k tomu mají Dan Riley a Marek Veselý aktuálně hráči AC Sparta Praha. Naše zástupce máme i v nejvyšší ženské soutěži, například za FBŠ Boheminas nastupuje Michaela Neubergerová.

Snad návštěva mistrovství bude dobrou motivací i pro naše dnešní malé hráče k dalšímu zlepšování se v této rychlé hře. Na dallším mistrovství světa v České republice pak očekávám účast některého z našich odchovanců přímo na hrací ploše.


 
O soboty 1. 12. do neděle 9. 12. 21018 probíhá v Praze v O2 aréně a hale Podvinný mlýn mistrovství světa ve florbale mužů.

Díky programu pro školy, který vyhlásil organizátor ČFBU, navštívíme společně tři dopolední zápasové bloky v O2 aréně (pondělí, úterý, středa). Celkem jsme získali 150 vstupenek. Z větší části je obdrželi naši žáci, kteří hrají florbal nebo reprezentovali školu ve florbalových turnajích.

Doufám, že si odnesou z mistrovství mnoho zajímavých zážitků.

Vás všechny ostatní zvu do O2 arény na zápasy nebo aspoň k televizi. Doufáme, že naše reprezentační družstvo pod vedením finského trenéra vydře minimálně bronzovou medaili. Nezíská-li zlato Švédsko nebo Finsko, pak se bude jednat o obrovskou sportovní senzaci.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Poděkování odpovědět
Děti byly z účasti na MS naprosto nadšené a odnesly si skvělý zážitek! Velmi děkujeme!!!