Dnešní datum: 22. 07. 2019, 30. týden roku
Kategorie: Školní sport

Mladší děvčata postoupila do kvalifikace na mistrovství České republiky ve florbale

Náš úspěšný florbalový dívčí podzim završila mladší děvčata druhým místem v krajském finále v Kutné Hoře.

Ve středu 12. prosince 2018 jsme vyrazili na krajské finále florbalu dívek kategorie 6. a 7. ročník. Turnaj jsme odehráli v nové  hale Klimeška v Kutné Hoře.

Hned na úvod nás čekal náš tradiční soupeř, se kterým se setkáváme i v pravidelné soutěži, děvčata z Dolního Bousova. Tento zápas měl napovědět jaké máme šance na celkové umístění. Děvčata si vedla statečně, bojovala a v první půli se ujala vedení 1 : 0. Bohužel pár vteřin před koncem prvního poločasu se podařilo soupeřkám vyrovnat. Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu, ale nikomu se nepodařilo vsítit rozhodující branku. Konečný stav utkání Rudná - Dolní Bousov 1 : 1.

Další dva zápasy ve skupině měly podobný průběh i stejný výsledek. Hráli jsme s družstvy z Rakovníka a Příbrami. V obou zápasech měla naše děvčata převahu, kterou potvrdila i střílením branek. V každém jsme dali čtyři branky a jednu obdrželi. Výsledky zápasů Rakovník a Příbram shodně 4 : 1.

Děvčata splnila první postupný cíl  turnaje, postoupila do finálové skupiny. Společně s námi do finálové skupiny postoupil i Dolní Bousov. Ze skupiny B se připojila družstva domácí Kutné Hory a Kolína. Čekaly nás další dva zápasy. Celý turnaj se hrál systémem  5 + 1 na velkém hřišti a 2x8 minut hrubého času.

V dalším zápase jsme se utkali s Kolínem. Po celý zápas jsme měli převahu a ke konci prvního poločasu dali první branku. Hned po přestávce jsme přidali další dvě, děvčata se uklidnila a zápas dovedla do vítězného konce. Rudná - Kolín 4 : 0. Vítězstvím jsme si zajistili bronzové medaile. Ale s jídlem roste chuť a my začali pomýšlet na postup do kvalifikace o mistrovství republiky. K dosažení této mety jsme potřebovali obsadit nejméně druhé místo.

Před posledním zápasem s domácím družstvem byly na stole tři možné varianty. Porazíme Kutnou Horu a zvítězíme, remizujeme budeme druzí, prohrajeme o více než jednu branku, skončíme na třetím místě. Zápas pro nás začal smolně. Asi ve čtvrté minutě vyslaly soupeřky střelu  z poloviny hřiště, která zapadla do naší sítě. Naše brankářka měla zakrytý výhled. Aby toho nebylo málo o dvě minuty později si dáváme vlastní branku. Srazili jsme si střelu ze strany do vlastní sítě. Nevypadá to s námi dobře. Děvčata bojují a před koncem poločasu snižujeme na 1:2. Ve druhém poločase máme drtivou převahu, soupeřky se na naši polovinu dostávají pouze sporadicky. V polovině poločasu vyrovnáváme a jdeme za vítězstvím. Děvčata hrají výborně, ale chybí nám kousek toho pověstného štěstí. Dvakrát trefujeme tyč, jednou břevno. Zápas končí nerozhodně 2:2. Našim holkám není co vytknout, hrály výborně, ale štěstí se tentokrát přiklonilo na soupeřovu stranu.

Konečné pořadí turnaje:
1) Kutná Hora
2) Rudná
3) Dolní Bousov
4) Kolín
5) Rakovník
6) Sportovní gymnázium Kladno
7) Příbram


O náš úspěch se zasloužily v brance Samanta Drábková, v obraně Alžběta Pěnkavová, Karolína Kutalová,  Linda Srbová, Bára Stukheilová,  v útoku Aneta Machulková, Tereza Čejková, Bára Hojková, Eliška Mařánková, Gabriela Nosková, Emma Granila a Kristýna Čekanová.

Družstvo tak navázalo na úspěch našich družstev v minulosti, v roce 2017 obsadila nejstarší děvčata 4. místo na mistrovství republiky. Toto družstvo může na tento úspěch navázat, ale musí uspět v kvalifikaci tří družstev, která se bude hrát 24. ledna v Městské hale v Plzni,

 Za vynikajicí předvedené výkony děvčatům děkuji a gratuluji k výbornému výsledku. Přeji hodně štěstí v lednové kvalifikaci v Plzni.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.