Dnešní datum: 30. 03. 2020, 14. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ K TÉMATU 130. LET OD NAROZENÍ KARLA ČAPKA

Na druhém stupni ve výtvarné výchově jsme se v rámci Týdne čtenářské gramotnosti věnovali 130. výročí od narození Karla Čapka. Výsledkem je zajímavá výstava, která právě probíhá ve vestibulu a v jídelně školy. Žáci mohli vybírat z několika nabízených témat, která odkazovala k dílu Karla Čapka. Nejvíce žáky zaujalo téma Uvnitř R.U.R. - neboli, jak takový robot může vypadat uvnitř. Žáci zpracovávali roboty plošně, ale i prostorově. Výsledkem je úchvatná sbírka malých i velkých robotů vystavených v jídelně školy, kterým se skutečně můžete podívat do útrob na šroubky.

V této kategorii jsme vyhlásili diváckou soutěž, kde každý může dát hlas jednomu robotovi.

Především děvčata zaujalo téma V hmyzím kabátě. Úkolem bylo vytvořit návrh, příp. i realizaci kostýmů k divadelní hře Ze života hmyzu. Z dívek se staly módní návrhářky, které se inspirovaly v říši hmyzu a daly oděvům vskutku zajímavou podobu.

V další kategorii Čapkova zahrada se opět sešly zajímavé nápady. Téma bylo otevřené, pojetí mohlo být botanické nebo alegorické. Ale vždy bylo třeba zachovat nějaké indicie, které by odkazovaly k osobnosti právě Karla Čapka. Nejčastěji se v zahradě objevuje samozřejmě Dášeňka, ale pozorný divák objeví i robotické květiny, odložené knihy či názvy knih Karla Čapka mezi záhonky.

Téma Kniha z/do kapsy – kniha jako objekt nemá v soutěži příliš velké zastoupení, nicméně ti, kteří si jej vybrali, se s ním vypořádali výborně.

Výstava je velice pestrá, nápady jsou inspirující, všechny vystavené práce jsou zajímavé, proto vybrat nejlepší práce nebylo lehké.

Oceněné autory zveřejníme společně s diváckou soutěží, až budou žáci zase zpět ve škole.

Oceněné práce:

Uvnitř R.U.R.

Roboti – dvojrozměrné práce

Braunová Andrea, 9.D

Tobiasová Anna, 9.C

Slepička Lukáš, Hanzlík František, Hembera Matěj, 7.C

Pelc Oskar, 6.D


Roboti – prostorové práce

Kubátová Viktorie, Janotová Eva, Pacner Ondra, 6.C

Kuncová Klára, Hrabě Michael, Sajko Roman, Slavík Filip, 6.B


Čapkova zahrada

Bejblová Sára, 6.B


V hmyzím kabátě

Čekanová Kristina, 7.B

Machulková Nikola, Hojková Barbora, 8.C


Kniha z/do kapsy

Budinová Eva, Brůhová Valentina, Tvrzská Karolína, 6.C
 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.