Dnešní datum: 22. 08. 2019, 34. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

Výlet do Karlových Varů

Výlet do Karlových VarůV rámci výuky ruského jazyka žáci sedmých až devátých ročníků vyrazili na výlet do Karlových Varů.

Předpověď počasí byla nic moc, ještě ráno to vypadalo také bídně a při klasické zastávce na čerpací stanici (cca 20 min před cílem) jsme tak trochu "klepali kosu", ale při příjezdu do Karlových Varů na nás začalo  vykukovat sluníčko a provázelo nás po zbytek výletu.

Na 10 hodinu jsme měli domluvený sraz s naší paní průvodkyní, která nám v ruském jazyce povyprávěla o historii Karlových Varů. Když jsme společně došli k věhlasnému Grandhotelu Pupp, dostaly děti rozchod - pro některé to byla nejzajímavější část výletu :-). Ve 13 hodin jsme se opět sešli před hotelem Thermal, všichni přišli včas, nikdo nezabloudil. Nasedli jsme do autobusu a popojeli  do sklárny Moser, kde jsme měli domluvenou  exkurzi. Nejdříve  děti shlédly film - trocha té sklářské teorie neuškodí. Po dokumentu jsme měli  možnost už naostro nahlédnout "pod pokličku" skutečných mistrů svého oboru - sklářů. U pecí jsme se všichni pořádně prohřáli, prostě vedro jako v pekle. V areálu sklárny je i prodejna, ale vzhledem k cenám, nikdo neutratil ani korunu, ale alespoň jsme se pokochali  pohledem na přenádherné sklářské kousky. Každé dílo Moser je 100% ukázkou mistrně zvládnuté ruční práce.…Unikátní vlastnosti každého díla jsou výsledkem zručné práce u pece se sklovinou při teplotě 1300 °C, ručního vydlabávání dřevěných forem, broušení, malování, zlacení či leštění zlata i několikaměsíční trpělivé práce na uměleckých rytinách.

Náš výlet se nachýlil ke konci. Děti si ještě povinně odskočily na toaletky a pak už jsme zaujali svá místa v autobuse a vydali směr Rudná. Cesta proběhla bez potíží a kolem 16,30 hodiny jsme byli v Rudné u školy. 

 

FOTOGALERIE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.