Dnešní datum: 5. 06. 2020, 23. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

Vyhodnocení výtvarné soutěže Kouzlo jara

Vyhodnocení výtvarné soutěže Kouzlo jaraV dubnu byla vyhlášena výtvarná soutěž Kouzlo jara s několika podtématy. Potěšilo nás, že i v této náročné době, během domácí výuky se najde čas a prostor na tvoření. Sešly se opravdu zajímavé práce zpracované různými výtvarnými technikami, využity byly netradiční materiály, objevily se velkoformátové práce, práce plošné i prostorové.

Všechny práce jsou vystaveny v nově vytvořené Galerii jídelna (v oknech školní jídelny). Již z dálky na první pohled nejspíše zaujmou obří Maxikvěty, což bylo jedno z podtémat. Květy jsou úžasné, obrovské a krásně barevné.  Při bližším průzkumu výstavy objevíte obří hmyz s dokonalým propracováním všech detailů. Přesně, co bychom si představili pod tématem Co se děje v trávě aneb v zahradě po lupou.

Pokud by se vám zdálo na některé z prací příliš mnoho zelené, tak věřte, že zelená k jaru patří a v naší soutěži byla právě tato barva dalším z témat, s názvem Zelená energie. Zelená se zde objevuje v mnoha podobách – šťavnatá, energická, plna jarní síly.

Ptáte se, co ty děti učíme, když kreslí žirafí vejce? Samozřejmě děti vědí, jak to je, ale další téma soutěže bylo Není vejce jako vejce aneb Velikonoce netradičně a právě představa různých nesmyslných vajíček byla v zadání. Vajíček se nesešlo moc, Velikonoce už jsou za námi, ale ti, co si téma vybrali, jej zpracovali výborně.

Ani poslední z témat Jarní zvěřinec nezůstalo nepovšimnuto, kuřátka, lesní zvířátka, mazlíčci a ptáčci, krásně doplňují naši jarní výstavu.

Možná vás zaujaly práce, které nepatří našim dětem a jména se zdají povědomá. Nad očekávání soutěž oslovila i některé z našich pedagogů a pracovníků školy. Jaro prostě láká k tvorbě malé i velké, děti i učitele.

Vybrat nejlepší práce nebylo jednoduché, všechny práce jsou krásné, nicméně porota rozhodla ocenit tyto žáky. Učitelskou kategorii nevyhodnocujeme. Soutěžní kategorie jsme upravili dle počtu prací. Všem, kteří se do soutěže zapojili, moc děkujeme.

Martina Iblová a Ladislava Vlčková

 

Vyhodnocení:

Drobná odměna je připravena pro všechny zúčastněné žáky na recepci školy.

 

Kategorie 1. – 2. ročník

1.      Amálie Viola Votrubová, 1.A

2.      Běta Havelková, 2.C a Rozálie Iblová, 2.C

3.      Matyáš Chrpa, 1.B a Adam Chrpa, 1.B

 

Kategorie 3. ročník

1.      Kateřina Mitašová, 3.B

2.      Gloria Lešanyč, 3.B a Michail Gornostaev, 3.A

3.      Alžběta Hloušková, 3.C a Magdalena Fořtová, 3.A

 

Kategorie 4. – 5. ročník

1.      Michaela Hradová, 4.A a Ondřej Ibl, 5.C

2.      Ela Havelková, 5.C

3.      Antonín Zachariáš Votruba 4.C a Julie Meierová, 5.B a Linda Nováková, 4.D

 

Kategorie 6. – 9. ročník

1.      Aneta Janatová, 6.C

2.      Julie Barešová, 6.B

3.      Andrea Braunová, 9.D

 

FOTOGALERIE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.