Dnešní datum: 24. 06. 2018, 25. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

Zpravodajství - šesťáci na Churáňově

Zpravodajství - šesťáci na Churáňově

Šesťáci: Konec pátrání

Tisíc metrů churáňovské nadmořské výšky dnes opět nabídlo příjemných dvaadvacet stupňů.

Po dopolední procházce k rozhledně se rozjelo finále pátrání. Konečně bylo na základě různých vodítek objeveno „tělo“ a vypátrán „vrah“. Co na tom, že po těle zbyl v trávě jen obrys s důkazními čísly a za vraha ochotně zaskočila paní učitelka Kasalová. Mlaskaví mloci případ rozlouskli první, ale s Kaktusy 007 v těsném závěsu.

Po večeři začala očekávaná diskotéka a pěkně rychle nabrala obrátky. Žádné upejpání, ale od prvních tónů energický tanec se spoustou neuvěřitelně složitých figur. I chlapci se ukázali jako společensky velmi obratní a tančili jako o život. Jen několik (konkrétně jich je momentálně vidět pět) se zatím choulí v koutku a dělá drahoty.

Na zítřek už je naplánováno jen závěrečné vyhodnocení. A pak domů.

Středa v Churáňově

Teplota trochu klesla, což dnešním aktivitám prospělo. K obědu měly děti uzené maso s bramborovou kaší a k večeři milánské špagety. Někteří chlapci jich snědli dva velké kopce.

Pokračovala detektivní hra. Děti zapojily morseovku, luštily šifry, získávaly další indicie, ale nejvíc je zaujala hra na identity.

Zahrály si také kopanou a vybíjenou a připomněly si i útlejší dětství. Řada z nich si pěkně zaválela sudy po zdejším terénu, který jakoby k tomuto účelu byl přímo stvořen.

Přestože odlehčeně se zařazením her probíhala i výuka, tomuto akčnímu programu samozřejmě nemohla konkurovat.

Úterý šesťáků na Churáňově

I dnes si děti užívaly příznivého počasí, bylo asi dvaadvacet stupňů ve stínu.

U snídaně si určitě každý našel něco, co mu vyhovovalo. K dispozici byly sýry, šunka, vejce, snídaňové cereálie, ovoce, zelenina. V poledne děti jedly guláš s rýží a večer buchtičky se šodó.

Přestože dopoledne patřilo výuce, odpolední program byl už naplno věnován naplánované tematické „detektivní“ hře. Konstituovala se detektivní kancelář Kluzo s následujícími divizemi: Mlaskaví mloci, Kaktusy 007, Anonymové, Sherlockovy děti, Supreme Gucci Gang a Tripalovski Crew. Nejúspěšnější skupinou se dnes stali Anonymové, kteří získali dvě indicie a jednu mapu. Ale zítra se může všechno změnit, Anonymové se mohou vydat falešnou stopou a Mloci či Kaktusy zabodovat.

Příjezd šesťáků na Churáňov

Cesta byla poklidná a po příjezdu na místo nás přivítalo pěkné počasí, teplota o poznání nižší než v Rudné.

Pracovníci hotelu byli přívětiví, pokoje i ostatní prostory jsou pěkné, a tak byly děti spokojené. K obědu dostaly pečené vepřové maso s bramborovým knedlíkem a špenátem, k svačině rohlík s pomazánkou a k večeři kuře s bramborem. Jídlo si děti mohou přidat podle potřeby. Přesto už proběhly první nákupy různých pochutin….

O zábavu dětí se stará šest instruktorů. Odpolední program byl zaměřen na pohyb. Po večeři se zas na jiné louce věnovaly dalším aktivitám. Zajímavá byla například hra na vysílač a přijímač, kdy další děti ve funkci rušiček měly za úkol znemožnit přenos vzkazu mezi oběma body. Lomoz byl opravdu huronský. Zřejmě dobrá průprava ze školních lavic.

Před večerkou přišla na řadu výroba vlajek jednotlivých družstev.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.