Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zsrudna.cz/www/require/load.php on line 569 Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /DISK2/WWW/zsrudna.cz/www/require/load.php on line 569 Základní škola Rudná - Lavičky s příběhem
Dnešní datum: 18. 01. 2021, 03. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

Lavičky s příběhem

Lavičky s příběhemV areálu školy se objevily nové lavičky. I když označení nové není to správné slovo, lavičky jsou u školy už několik let a mají za sebou pestrou historii. Z opěradel na nás před časem vyzývavě vyhlíželi tváře politiků, slibujících nemožné. Politická i komerční reklama se s lety vrstvila, až zanikla pod jednobarevným nátěrem. Pan školník se na podzim pustil do renovace. Prohnilé sedáky nahradil novými, krásně nalakovanými fošnami, utáhl všechny šroubky, zkontroloval bezpečnost. Plakátová záda vybízela k novému pojetí, kterého se ujali žáci z prvního stupně během několika hodin ve školní družině.

Lavičky u školy jsme uchopili jako místa na čekání, a to se odrazilo i v dětských výtvarných návrzích. V motivech jsou ukryty drobné hry a hádanky na krácení dlouhé chvíle.

  1. Lavička – Kdy už přijde?

Pejsek se doma nemohl dočkat svého páníčka, tak doběhl ke škole a čeká na lavičce před školou. Najdeš cestu ke škole v prstíkovém bludišti, všiml sis skrytého nápisu?

  1. Lavička – Vesmír

Raketa s panem s ředitelem letí vesmírem, zanechává za sebou stopu. Zjisti, z jaké planety letí a kde přistane? Poznáš některé planety sluneční soustavy?

  1. Lavička – Píp, bude líp!

Lavička z lesního paloučku, kde žlutý ptáček ztratil pírko. Najdeš ho mezi ostatními?Zlomyslný lišák zajíčkovi rozházel mrkvičky. Spočítáš je? A poslední hádanka, která třída tuto lavičku namalovala? Odpověď je ukryta v obrázku.

Přejeme příjemné čekání.

Martina Iblová a žáci prvního stupně


FOTOGALERIE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.