Dnešní datum: 1. 03. 2021, 09. týden roku
Kategorie: Aktuální školní rok

I tak se dají učit vyjmenovaná slova

I tak se dají učit vyjmenovaná slovaVeselá mysl – půl zdraví. Ve slově mysl napíšu po m tvrdé y, protože je to slovo příbuzné ke slovu myslet. Takto jsme při on-line hodině češtiny trénovali pravopis vyjmenovaných slov po M. Za oknem byl čerstvý sníh a počítačová myš už nikoho moc nebavila. Až dobrovolný úkol rozzářil tvářičky třeťáků – vytvořte ze sněhu hlemýždě nebo myš! Fotky veselých dětí a roztodivných sněhových výtvorů chodily do mého e-mailu a přes všechny trampoty aktuální doby přinášely pocit radosti. Když trochu mimo zadání přišel „obyvatel příbytku“, věděla jsem už, že toto povzbuzení musím sdílet a alespoň některé fotky „poslat do světa“. Nezapomeňte tedy: Veselá mysl – půl zdraví! (A vážení rodiče, děkuji za spolupráci!)

Lenka Barvová a děti 3.A