Dnešní datum: 1. 03. 2021, 09. týden roku
Kategorie: Aktuality

Výuka OnLine pomocí programu ZOOM

Vážení rodiče, vážení žáci,
bohužel to vypadá, že distanční výuka ještě nějaký měsíc potrvá. Epidemiologická situace se nelepší, stanovení podmínek pro návrat dětí do školy je v mlhavém oparu a nákup neinvazivních testů je v nedohlednu.

Jednou ze součástí naší distanční výuky je vysílání Online pomocí programu ZOOM. V poslední době dostávám dotazy ohledně použití kamer při tomto způsobu vzdělávání. Od samého počátku distančního vzdělávání považuji to, že učitel i žáci mají zapnutou kameru, za nutnou podmínku výuky. Vyučování „na slepo“ je velmi neefektivní. Prezentuje-li se učitel při výuce v obraze, považuji za elementární slušnost, že se stejným způsobem připojí i žák. Při výuce ve třídě také žáci nesedí pod lavicí. Požádal bych vás, žáci, zejména ty starších ročníků, o respektování tohoto pravidla a rodiče o vysvětlení tohoto principu dětem.

Jak píši na začátku tohoto textu, distanční výuka bude ještě nějakou dobu trvat a určitě nám jde všem o to, aby výuka byla, alespoň v rámci daných možností, co nejvíce efektivní.

Pokud má některý ze žáků technické problémy se signálem nebo kamerou, rádi vám pomůžeme. Zapůjčíme externí kameru, notebook či sluchátka s mikrofonem; případně se pokusíme vám pomoci technicky a zlepšit příjem vysílání.

Zapnutá kamera při OnLine výuce pomocí programu ZOOM je žákovou povinností.


Děkuji za pochopení

S pozdravem

Pavel Kasal, ředitel školy

print Formát pro tisk