Dnešní datum: 1. 03. 2021, 09. týden roku
Kategorie: Aktuality

Výuka od 25.1.2021, pololetní prázdniny, informace k volbě povolání

Vážení rodiče a žáci,
v příštím týdnu, tj. od 25.1.2021 došlo opět k drobným změnám v OnLine výuce ve většině tříd 6. - 9. ročníku, tentokrát jsou změny i ve třídách 3. - 5. ročníku. Prosím vás o kontrolu rozvrhu a přípravu na tyto hodiny. Důvodem změn v tomto týdnu jsou zejména přesuny hodin z pátku.

Ve čtvrtek 28. 1. 2021 je na  5. hodinu pro všechny třídy zařazena třídnická hodina.

V pátek 29.1.2021 budou pololetní prázdniny
(tento den není OnLine výuka).


Dále platí, že je možné si dohodnout konzultace k volbě povolání (výběr střední školy) s výchovnou poradkyní školy Mgr. Kasalovou e-mailem nebo telefonicky.
Kontakt: kasalova@zsrudna.cz; telefon - 313 033 107

Pokud to situace umožní, plánujeme v průběhu měsíce února uskutečnit informační schůzky pro rodiče k podávání přihlášek na střední školy. Setkání by se uskutečnila po třídách ve školní jídelně, kde můžeme bez problémů dodržet bezpečné rozestupy.
 

Na závěr nemám moc pozitivní zprávu. Sice se epidemiologická situace dále mírně zlepšuje, ale v systému opatření PES došlo ke změnám. Do systému byla zařazena podmínka obsazení lůžek v nemocnicích. Pro změnu na stupeň 4, musí počet hospitalizovaných klesnout pod 3000, dnes statistiky udávají 6131. Požadovaný pokles se nedá očekávat dříve než za měsíc.

Snad k 1.2.2021 bude povolen návrat deváťáků, ti by pak ve škole měli zůstat již natrvalo.

Nicméně v této době se čím dál častěj ukazuje, že nastavená pravidla lze různě ohýbat a vylepšovat. Možná dojde ke zvratu a děti z 3. - 5. ročníku budou moci také k prezenční výuce zpátky do škol. Jasno by mělo být v pondělí nebo úterý, na tyto dny ohlásil své vystoupení k návratu dětí do škol ministr školství.


Pavel Kasal, ředitel školy
V Rudné 22.1.2021

print Formát pro tisk