Dnešní datum: 17. 10. 2019, 42. týden roku
Kategorie: Aktuality

Na Sněžku pro Evču

Na Sněžku pro EvčuNa Sněžku pro Evču jsme se rozhodli vyrazit už jen proto, že Evička byla celých devět let výbornou žákyní a mnohokrát nás reprezentovala ve vědomostních i sportovních soutěžích. Bylo proto nasnadě, že když ona potřebuje naši pomoc, samozřejmě se přidáme. Proto jsme natočili několik videí, nafotili fotky a prodali benefiční trička za více než 93.000,- Kč. Všechny tyto peníze šly na konto nadace KlaPeto, která celou částku použije na pomoc hendikepovaným dětem, ale pro letošek hlavně naší Evě na nové sportovní protézy.

Z naší školy byl na cestu ke Sněžce vypraven autobus, ale mnozí další jeli po vlastní ose auty.

Kolem půl deváté už se v Peci skoro nedalo zaparkovat a širé okolí bylo celé oranžové benefičními tričky. Po krátkém zahájení byl vydán pokyn vyrazit a oranžový had se potom celé dopoledne táhnul po obou stranách naší nejvyšší hory. Eva vyrazila na cestu od kapličky v Obřím dole společně se zakladatelem nadace KlaPeto, sportovcem s amputovanou nohou, Jaroslavem Petroušem. V tu dobu bylo množství našich zaměstnanců, rodinných příslušníků, rudenských skautů, Evčiných spolužáků i kamarádů a hlavně spousta dalších nadšenců  roztroušeno po všech cestách. Někteří horu téměř vyběhli, jiní zvolili pomalejší tempo odpovídající vlastní kondičce, případně jeli lanovkou. Nahoru jsme se ale dostali všichni včetně Jaroslava Petrouše  i Evy, která takovou cestu absolvovala na protézách, které má teprve od listopadu.

Počasí si s námi pohrávalo. Slunečné a teplé dopoledne chvílemi střídal vítr, občas déšť a jednou i krupobití, odpoledne ještě navíc bouřka.

Mnoho z nás zvolilo cestu dolů pěšky, někteří radši jeli lanovkou, která byla v rámci akce pro nositele oranžového trička zadarmo. Fronta cestovatelů byla sice zhruba na dvě hodiny čekání, ale nohy bolely a kochání se krajinou je z lanovky zase trochu jiné.

V údolí už mezi tím probíhal tradiční HandicapFest. Zahrálo několik hudebníků a poté jsme se dověděli několik až neuvěřitelných zpráv. Letošní počet účastníků výstupu na Sněžku se pohyboval okolo 3000 (což je rekord), na samotné akci se vybralo 175 000,- Kč a navíc z prodeje triček a z dalších darů se během pár měsíců nashromáždilo opět rekordních  1 577 000,- Kč. Eva přímo na místě dostala nové protézy. Zbytek peněz půjde dalším hendikepovaným dětem, kterým nadace přispívá na rehabilitace a pomůcky, na které nepřispívá pojišťovna.

Zhodnocení celé akce je jednoduché: Bylo to náročné, ale spokojenost z toho, že jsme to zvládli a pomohli, ta je víc než jakákoli námaha, vyčerpání a promočené šatstvo.

Evě přejeme mnoho úspěchů ve sportu, v tancování i v životě a věříme, že naše spolupráce zdaleka nekončí!

Další foto ke stažení zde: FOTOGALERIE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.