Dnešní datum: 21. 10. 2018, 42. týden roku
Kategorie: 2012/13 archiv

Na výpravě za pokladem

Konečně se nám vypršelo a výprava v Železné proběhla za krásného počasí za účasti 20 dětí. Počasí bylo natolik příznivé, že jsme všechny aktivity po celý víkend mohli dělat venku v přírodě a ani jednou nebylo třeba se “schovávat“ v klubovně. Celý páteční večer probíhaly hry na zahradě. Protože jsme měli námořnické téma, utvořila se tři družstva; Černá perla, Jack Sperouti a Pirátský parchanti. Jak vidno, některé filmy mají silný vliv.

Výprava červen 2013Děti se seznámily s příběhem kapitána Kida. Páteční večer byl dlouhý, museli jsme čekat do soumraku, protože byl družstvům poslán vzkaz od bývalého kapitána Kida, že v tajemné zahradě (viz přechozí květnová výprava) je strom, jehož kmen svítí. A někde na kmeni se ukrýval jeden dílek mapy pro každé družstvo, který nakonec všichni našli. Pro zájemce (což byli všichni) byl připraven dalekohled, s kterým jsme pozorovali Měsíc a ty jeho “díry“ (krátery). Žel nám občas pozorování přerušovala oblaka.

V sobotu dopoledne jsme již běhali po zahradě a hráli hry, soutěžilo se… Jako námořníky bylo třeba vyzkoušet všechny dovednosti, bystrost, zručnost, vytrvalost… Třeba ve štafetě, při které každý svůj kolíček přenášel pouze ústy a musel ho také jen ústy nasadit na špagát. Před obědem už děti řádily na hřišti v Železné.

Odpoledne jsme se vydali do velkého lesa. “Maminka mi na cestu sundává bačkůrky“ hlásil po chvíli cesty jeden kluk, který měl bačkůrky v imitaci tenisek. Námořníci tráví svou službu po většinu času v lůně přírody, kterou musí znát – i družstva si prověřila své znalosti přírody. Zatím co ostatní družstva stavěla v lese svou námořní plachetnici, jedno družstvo se vydalo do vymezeného lesa hledat obrázky se zvířaty a jejich úkolem bylo dát dohromady křížovku. Většinu zvířat všichni poznali, ale nikdo nepoznal úplně všechny.

Výprava červen 2013Večer opět v zahradě objektu proběhlo několik dalších her a soutěží. Třeba ve vymezený čas dostat co nejvíce dělových koulí na soupeřovu stranu. Družstva bojovala ze všech sil a dílky mapy se za soutěže shromažďovaly. Na závěr dne vzplál táborák, každý si opekl buřtíka (ke kterému tradičně jíme hromadu zeleniny) a vyhodnotili jsme si uplynulý den. Po táboráku už děti čekala jen neoblíbená aktivita “voda a mýdlo proti tělu & kartáček proti zubům.“

V neděli po balení jsme stihli ještě jednu soutěž, abychom uzavřeli víkendové klání a rozdali poslední dílky mapy. Samozřejmě her bylo více, využili jsme poprvé i novou trampolínu. Černá perla, Jack Sperouti a Pirátský parchanti si poskládali a poslepovali dílky mapy od kapitána Kida a vydali se hledat poklad, který všichni úspěšně našli.

Fotogalerie

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.