Dnešní datum: 26. 03. 2019, 13. týden roku
Kategorie: 2012/13 archiv

5. A, B - Exkurze do IQ PARKU v Liberci

5. A, B  - Exkurze do IQ PARKU v LiberciV návaznosti na učivo přírodovědy o zdrojích energie navštívili 21. 11. 2012 žáci pátých tříd IQ PARK v Liberci.

IQpark je interaktivním zábavně naučným science centrem situovaným do bývalé budovy Státního výzkumného ústavu textilního v Liberci, který je součástí komplexu Centrum Babylon. Je prvním svého druhu v České republice. Vznikal po vzoru světových „sciencecenters“ a čerpá z jimi ověřených konceptů, které nenucenou formou nabízejí výuku a poznávání prostřednictvím interaktivních zábavních prvků (škola hrou). Zahrnuje více než sto interaktivních exponátů. Základními požadavky na exponáty jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost.
Součástí našeho programu byla přednáška lektora na téma „Zelená energie“. Žáci získali lepší představu o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie. O jejich výhodách i nevýhodách, o možnostech ušetřit finanční prostředky i životní prostředí. Na fotkách je nejlépe vidět, co vše z vědy lze zábavnou formou vyzkoušet na vlastní kůži. Výlet se všem velmi líbil. Doufejme, že přispěl k lepšímu pochopení náročného učiva přírodovědy a vlastivědy.
Jako tip na rodinný výlet můžeme vřele doporučit!
L. Barvová, J. Kejhová, tř. učitelky
 


 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.