Dnešní datum: 19. 01. 2019, 03. týden roku
Kategorie: 2011/12 archiv

6. A - exkurze u hasičů

Páteční odpoledne 8. června prožila 6. A u profesionálních hasičů v Praze 6. Stanice má jako jediná v Praze i chemické oddělení a sídlí zde také záchranná služba.

Po příchodu na stanici jsme hned ve vstupní hale získali informace o historii celé stanice, náplni práce hasičů, požadavcích na hasiče apod. Nejzajímavější bylo představení hasičské techniky v přilehlé rozsáhlé garáži. Zde nás přivítal hasič převlečený do kompletního zásahového obleku. Mimochodem víte, že výstroj hasiče včetně nezbytných pomůcek (dýchací přístroj, sekerka atd.) váží 32 kg a stojí asi 100 tisíc?
Některé části výstroje si děti mohly vyzkoušet, problémem nebylo ani vlézt si do aut. Hasiči nám podrobně ukázali a v praxi předvedli použití některých zařízení - např. hydraulických nůžek a řady dalších pomůcek, které v autech mají a s nimiž při zásazích pracují. Před stanicí jsme mohli vidět práci s výsuvným jeřábem.
Velmi efektní byl závěr exkurze, kdy nám několik hasičů předvedlo tolik známý rychlý sjezd po tyčích, k tomu na jednom z aut blikaly výstražné majáky a houkala siréna. Oba hasiči se nám s nadšením věnovali téměř dvě hodiny. Patří jim za to náš velký dík. Děkujeme rovněž panu veliteli npor. Mgr. Beňovi, který nám exkurzi umožnil. Celá exkurze se velmi vydařila, obohatila nás o nové informace a ukázala, jak náročná je práce profesionálních hasičů.
L. Braunová, tř. učitelka 6. A

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.