Dnešní datum: 19. 01. 2019, 03. týden roku
Kategorie: 2011/12 archiv

6. A, C - výlet do Pěnčína

Ve středu 13. června se třídy 6. A a 6. C společně vydaly na celodenní výlet.

První zastávka byla v Pěnčíně nedaleko Jablonce nad Nisou. Oblast Pěnčínska má dávnou tradici ve výrobě korálků. I my jsme měli možnost poznat, jak se z barevných skleněných, asi 1 metr dlouhých, tyčí vyrábějí různě velké korálky. Většina dětí si z nich vyrobila v „Korálkové dílně" vlastní šperky - náušnice, náramky, náhrdelníky. Navštívili jsme také místní kozí farmu, kde jsme se dozvěděli, jak se připravují sýry z kozího mléka. Ty jsme rovněž ochutnali a mnozí i nakoupili.
Velkým zážitkem byla jízda vyhlídkovým vláčkem do Krásné. Tuto obec proslavil lékař Kittl, který zde založil jedno z nejstarších horských sanatorií ve střední Evropě. Obdivovali jsme místní morový sloup a velmi zajímavý byl i kostel se svatými schody uvnitř.
Po návratu zpět do Pěnčína mnohé děti znovu šly vyrábět další šperky. Ostatní žáci se věnovali nákupům nebo pozorování zvířat ve výbězích. Zvláště přítulný byl oslík.
Výlet jsme zakončili návštěvou jednoho z nejkrásnějších zámků ČR - Sychrova. Nejprve jsme se prošli v parku a poté obdivovali nádherné zámecké pokoje. Po nezbytných nákupech suvenýrů jsme nastoupili do autobusu a vydali se domů. Počasí nám přálo, déšť se nám vyhnul. Vrátili jsme se v pořádku a plni dojmů a na vydařený výlet budeme jistě všichni rádi a dlouho vzpomínat.
L. Braunová, L. Kadeřábková, tř. učitelky

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.