Dnešní datum: 19. 01. 2019, 03. týden roku
Kategorie: 2010/11 archiv

Zmoklé indiánské léto - jaká byla výprava

Indiánské létoNa třicet malých ale i velkých indiánů se sjelo na poslední výpravu v tomto školním roce, v polovině června (17. - 19.6.) do Železné u Berouna. Hned v pátek se začalo po pár společných hrách, úvodu a rozdělení do družstev vesele soutěžit. Z kreativních aktivit stojí za zmínku stavby indiánských příbytků a modelů ohniště, které si každý indiánský kmen na zahradě postavil.

Na celý sobotní den byl hlášen déšť, což se naplnilo jen z části. Po ránu Siuxové, Yenkiové, Žabky a Ohnivý pitbulové hrály hry v klubovně jak vážné, tak veselé, například při ztvárnění živého totemu. Až na ranní sprchu dopoledne téměř nepršelo a proto se mohlo hrát na zahradě, kde se stihla spousta soutěžních her. Indiánské kmeny například dobývaly území nebo se učily střílet z luku.

Odpoledne se kvůli počasí také nikam dál než na zahradu nešlo. Mimo několika her proběhly především indiánské závody a stopovaná. Déšť nás přeci jen zahnal do klubovny, ale na to bylo indiánské ležení připravené. Byl čas na trochu zručnosti. Každý si navlékl nějaký přívěsek, náramek nebo ozdobu z korálků a zajímavých těstovin. Indiánské kmeny také sehrály své scénky ze života indiánů, které si předtím připravily.

Večer se počasí opět na chvíli umoudřilo a bylo přeci jen třeba opustit indiánské ležení a za celýIndiánské léto den se někam podívat. Cílem bylo hřiště v Železné, kde se chvíli hrálo pár drobných her. Poslední aktivitou sobotního dne byla celková očista a pak už jen sladký spánek.

V neděli v podstatě nepršelo a až na nějakou tu krátkou přeháňku, kterou jsme přečkali při hrách v klubovně, venku probíhali poslední soutěže. Závěr výpravy patří tradičně vyhlášení výsledků indiánského klání, rozdávání diplomů a věcných cen i hledání nějakého toho sladkého pokladu, který našli všechny indiánské kmeny.

Fotogalerie

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.