Dnešní datum: 26. 03. 2019, 13. týden roku
Kategorie: 2010/11 archiv

Doba ledová v Železné

Snad každé dítě zná postavičky z animovaného filmu Doba ledová. Alespoň u dvaceti dětí na první víkendové výpravě po zimě to tak bylo. V pátek po příjezdu jsme hráli hry jen v klubovně, vzhledem k tomu, že tma nastává ještě poměrně brzo. Tři skupinky dětí, tedy družstva si dala názvy Scartíci, Crysoveverky a Bláznivé oříšky s.r.o., původně Bláznivé veverky. Mimo her si družstva stihla nakreslit a představit vlajky a pro zklidnění před spánkem – věřte, že je to v pátek nutné – se uskutečnilo kino. Jak jinak, promítala se Doba ledová.


Výprava březen 2011Po sobotní snídani družstva kreslila panoramatický obraz z filmu, který zároveň obsahoval soutěžní hádanky pro ostatní družstva. V klubovně se uskutečnilo ještě pár her a pak už hop do ledového dopoledne si zasoutěžit na zahradu. Podobně jako zvířata ve filmu, děti musely překonávat překážky. Odpoledne se celá výprava přesunula do nedalekého lesa. V lese se hrála velká strategická hra, při které bylo výhodou napodobit strategii šavlozubých tygrů z Doby ledové. Ovšem děti prokázaly spíše živelnost, než nějakou strategii. Hra byla natolik úspěšná, že se do hry zapojili i vedoucí. Po této běhací hře následovala výtvarná hříčka z přírodnin lesa.

V sobotní večer nesmí chybět táborák a buřtíky se spoustou zeleniny. Pokud si někdo myslí, že děti zeleninu nejí, v našem případě to naprosto neplatí. Po táboráku proběhlo vyhodnocení dne a soutěží. To ale ještě nebyl konec. Děti utvořily čtyři skupinky dle zájmů, podle toho, kterou stolní hru chtěly hrát. K úplnému závěru sobotního dne patří návštěva nejméně oblíbené místnosti, té s teplou vodou, kam jsou mnozí posíláni proti své vůli.
Výprava březen 2011
Den nedělní nás uvítal slunečními paprsky. Po snídani a balení družstva čekala ještě soutěžní hry. Tím bylo sestavování obrazu z filmu nebo Veverkárna. Stihlo se ale ještě několik dalších her. Jednou musel přijít konec. Tím je tradičně vyhlášení výsledků víkendové hry, rozdání diplomů a odměn. Soutěžní klání bylo velmi vyrovnané, o čemž svědčí malé bodové rozdíly. 

Poprvé jsme přistoupili dle námětu rodičů, že dáváme na závěr příliš sladkostí a následné ankety k malé změně. Výsledek ankety na táborové stránce je jednoznačný. Místo sladkostí spíše drobnou věc, hračku nebo méně sladkostí. Tak jsme to skloubili. Děti dostaly méně sladkostí a každý si k nim vybral malé zvířátko jako hračku. Stálým táborníkům tak vznikne sbírka zvířátek.

Fotogalerie

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.