Dnešní datum: 21. 04. 2019, 16. týden roku
Kategorie: 2009/10 archiv

SUPERCLUB - 1. mezinárodní videokonference Ptačí hlídky

Dne 11.února 2010 se žáci 5. ročníku zúčastnili videokonference, která je součástí naší práce v Superclubsplus. Hlavním tématem naší práce v tomto školním roce je pozorování ptáků - Bird Watch, proto se i videokonference tímto zabývala. Děti předvedly svým kolegům - pozorovatelům v Anglii a Španělsku, vlastnoručně namalované obrázky, sdělily výsledky pozorování, která proběhla v hodinách přírodovědy, a na závěr se rozloučily písničkou.

Celá akce se neobešla bez náležité přípravy. O jazykovou část se postaraly vyučující  I. Konečná, M.Zachová a H. Nováková. Přírodovědná pozorování zajistily J. Neubergerová a J. Kejhová, která spolu s J. Kusbachovou vedla též výtvarné práce.

Za účast jsme sklidili velikou pochvalu od koordinátorky celého projektu paní Colette Cotton, která nás opět nazvala „hvězdami" Superclubu. Bohužel, kvůli sněhové kalamitě se ke konferenci nepřipojila její vlastní škola ve Folkestonu, ani odborníci z Královské společnosti na ochranu ptactva.Další školy se kvůli časovému posunu připojily později.

Jak proběhla naše videokonference a jak vypadá stránka, kterou sestavila paní Cotton z našich příspěvků a pozorování, můžete najít zde:
http://microsites2.segfl.org.uk/view_page.php?id=2005
http://microsites2.segfl.org.uk/view_page.php?id=1987

Poděkování anglické vedoucí projektu Coletty naší škole :

"Prosím, poděkujte své třídě za neuvěřitelně vysoký standard výkresů (tj. obrázků ptáků), které nám ukázali během poslední videokonference, byli úžasní a měli skvělou angličtinu.

Vy jste opravdu naše "HVĚZDNÁ" škola na Superklubu a to nejen zde, a to i mezinárodně". 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.