Dnešní datum: 19. 01. 2019, 03. týden roku
Kategorie: 2009/10 archiv

Indiánský víkend - výprava

Na poslední výpravu ve školním roce se sjela třicítka malých indiánů. Indiáni večer prožili při hrách na zahradě. Velkou oblibu, a to až do neděle, získala Počítací schovávaná, původně hra pro mládež. V každém kole se rychle počítá od desíti až do kola, kdy je poslední hráč schopen se při nejnižším čísle schovat. Po skončení počítání musí totiž hráči zůstat na místě. Nechybělo ani tradiční rozdělení do družstev. Před večerkou se děti rozdělily na několik skupin, ve kterých hráli deskové hry.

V sobotu dopoledne družstva Indiáni, Černé pírko, Vinnetouové, Apači a Siouxové nakreslili každý velkou indiánskou vesnici tak, jak si ji představovali. Poté každé družstvo svůj výtvor představilo. Na zahradě proběhly tři indiánské soutěže, dvě na bystrost (barevné lístečky a pamatování zvířátek) a druhá na zdatnost (Na medvěda) a několik společných her.

Odpoledne se celé početné indiánské ležení přesunulo do lesa na další soutěže. Přelézt, podlézt i udržet rovnováhu bylo potřeba při překážkovém běhu. Další soutěží byl indiánský běh. Všechna družstva také postavila pěkné indiánské stany tee pee.

Večer každá tlupa sehrála připravenou scénku z indiánského prostředí. Na
závěr sobotní se zapálil táborák plápolák. K opékání jsme vyzkoušeli změnu. Opékali se hadi místo buřtů. Ne že bychom museli nalovit hady, ale hady uválené z těsta. Hadi se dle hlasování ovšem příliš neosvědčili. Možná i proto, že pečení hada na klacku nad ohněm trvá déle než buřty, a děti nebaví dlouho čekat.indiáni

Nedělní ráno malý indiáni spali zhruba do půl deváté. Po nutném balení se hrálo ještě několik her, z toho poslední soutěžní. Všichni si také vyzkoušeli střelbu z luku. Po obědě se každé družstvo dočkalo vyhlášení výsledků indiánského klání a rozdávání diplomů. Pak už se jen hledal poklad, který všechna družstva našla.

Fotogalerie

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.